Ana SayfaYaşamTürkiye’nin ilk çizgi dizi animasyon süper kahramanı Akıncı yakında MinikaGO’da

Türkiye’nin ilk çizgi dizi animasyon süper kahramanı Akıncı yakında MinikaGO’da

Zincir; medya, biyokimya, finans, silah ve bilişim alanlarında çok güçlü ancak elbette Akıncı da yalnız değil. Kendi tasarladığı, adını alim ve mucit El-Cezeri’den alan Cezeri isimli yapay zeka ve Akıncı geleneğinden gelerek, yüzyıllar boyunca Akıncı beylerine hizmet etmiş bir ailenin son üyesi Orhan O’nun en büyük yardımcıları.

Akıncı kadim bir geleneğin son temsilcisi olmasının yanında aynı zamanda kendi kostüm, ekipman ve araçlarını yapabilen bir teknoloji dehası. Adları kültürümüzden esinlenerek koyulan Miraş, Puyan ve Mercan adlı üç aracı, bileklerinde birer tatar yayı, belinde hilal yıldızları ve sırtında teknolojik bir sopası var.

Yaklaşık 18 aylık bir çalışmanın ürünü olan ve artık sonuna yaklaşılan projede Türkiye, Rusya, Ukrayna, Mısır, Brezilya ve Arjantin’den toplamda 150 sanatçı yer aldı. 6 aylık bir Ar-Ge sürecinin ardından çekilmeye başlanan Akıncı’nın senaryosu Ali Hakan Kaya’nın kaleminden çıktı. Genel konseptleri Cannes Film Festivali’ nden ödülle dönen bir sanat yönetmeni tarafından hazırlanan ve güçlü görselliğiyle dikkat çeken projenin yönetmenliğini de M. Ammar Gündüz yaptı. Animasyonları tamamen yerli olarak 2D ve 3D tekniklerle Türkiye’de yapılan Akıncı’nın müzikleri de başarılı ve deneyimli müzisyen Demir Demirkan’a ait.

Heyecanla beklenen Akıncı çok yakında MinikaGO’da.

Must Read

spot_img