Ana SayfaYaşamTOKİ sosyal konut kura çekimi ne zaman yapılacak, başvuru sonuçları ne zaman...

TOKİ sosyal konut kura çekimi ne zaman yapılacak, başvuru sonuçları ne zaman açıklanır? 81 ilde TOKİ İstanbul, Ankara, İzmir kura çekimi bekleniyor!

TOKİ İstanbul, Ankara, İzmir sosyal konut başvuru sonuçları ne zaman açıklanacak, kura çekimi ne zaman yapılacak? 2022 TOKİ KURA ÇEKİMİ TAKVİMİ!

3) Emekli Vatandaşlara konut sayısının %20’isi kadar kontenjan ayrılacak, kontenjan fazlası başvuru olması halinde hak sahipleri kura ile belirlenecektir. Kura sonucu bu kategoriden hak sahibi olamayan başvuru sahipleri diğer alıcılar kategorisindeki başvuru sahipleri ile birlikte kuraya tabi tutulacaktır.

4) Genç Vatandaşlara konut sayısının %20’i kadar kontenjan ayrılacak, kontenjan fazlası başvuru olması halinde hak sahipleri kura ile belirlenecektir. Kura sonucu bu kategoriden hak sahibi olamayan başvuru sahipleri diğer alıcılar kategorisindeki başvuru sahipleri ile birlikte kuraya tabi tutulacaktır.

5) Diğer Konut Alıcı Adayları için İdaremizin genel uygulamalarında olduğu üzere kura ile hak sahipleri belirlenecektir.

Kura çekiliş yeri ve programı daha sonra İdarenin internet sayfasında açıklanacaktır.

Must Read

spot_img