Ana SayfaSporSon dakika Fenerbahçe haberi: Fenerbahçe'de Jorge Jesus imzayı atıyor! Mesut Özil kararını...

Son dakika Fenerbahçe haberi: Fenerbahçe’de Jorge Jesus imzayı atıyor! Mesut Özil kararını açıkladı

“ARDA GÜLER MUTLAKA GELİŞECEK”

Yaklaşık 2-2.5 aydır takımın maçlarını takip ediyorum. Takımdaki herkesi bireysel olarak çok iyi buldum. Min-Jae Avrupa’da birçok takımın isteyebileceği bir oyuncu. Arda Güler de çok yetenekli. Mutlaka daha fazla gelişecektir. Takımımıza yardım edeceğinden hiç şüphem yok.

“BAŞKANIMIZIN KARARLILIĞI BENİ ETKİLEDİ”

Şu bir gerçek ki, benim buraya gelmemde belirleyici olan insanlar var. Başkanımız ilk günden beri beni istediğini gösterdi. Aramızdaki bağı da kolaylaştırdı. Birkaç kez Portekiz’e geldi ve kararlı bir tavır sergiledi. Bu benim için gerçekten önemliydi. Kararlılığı beni ikna etti. Kararlı insanları severim. Onu bu şekilde görmem, buraya gelme kararımı çok etkiledi. Taraftarlarımız da sosyal medyada çok sayıda mesaj yazdılar. Bu da buraya gelmemde etkili oldu.

“MESUT ÖZİL’İN KADRO DIŞI DURUMU DEVAM EDECEK”

Futbolda tabi ki geçmişiniz, başardıklarınız çok önemlidir. Hocalar ve oyuncular için geçmişteki başarılar günümüzdeki referansları oluşturur. Fenerbahçe 8 yıldır şampiyon olamıyor. Mesut Özil çok kariyerli ve önemli bir oyuncu ancak benim de bu konuyla ilgili düşüncelerim var. Mevcut durum aynı şekilde devam edecek. Burada önemli olan her zaman Fenerbahçe. Ben de Fenerbahçe’de olan futbolcularla oynayacağım.

“4-5 OYUNCU ALACAĞIZ”

Alacağımız futbolcuların bir kısmı pek fazla tanınmayan oyuncular olabilir. Crespo gibi… Takımın maddi olarak içinde bulunduğu durumun farkındayım. Bizim için önemli olan takımın kalitesini artırabilmek, devrim yapmayacağız, sadece denge sağlamak istiyoruz. 4-5 oyuncu alacağız. Kulübün maddi şartları içinde elimizden geleni yapacağız. Fenerbahçe’nin gerçekten kaliteli oyuncuları var. Biz transferde hücumda yaratıcı oyunculara odaklanacağız. Yetenekli oyuncunun yeteneğini sahaya yansıtmasını sağlamanız gerekiyor. Futbolda bireysel oyunu, kolektif oyunla birleştirmeniz gerekiyor. Belirleyici olabilecek oyunculara odaklanacağız. Bize ön alanda yardım edecek, skora katkı sağlayabilecek isimlere ihtiyacımız var.

Fenerbahçe’nin sahip olduğu şartlar en üst seviyede. Ben de şanslıyım ki üst düzey takımlarda çalıştım ve bu kıyaslamayı yapabiliyorum. Burada başarılı olmamız için her türlü imkan mevcut. O yüzden bahaneye yer yok. Sözleşme konusu benim için yeni bir şey değil. Maddiyat değil, sportif kısmı daha çok önemsiyorum. Portekiz dışında görev aldığım takımlarda hep 1 yıllık sözleşme yaparım. Çünkü ilk yıl adaptasyon dönemidir. Eğer işler yolunda giderse zaten tekrar görüşülüp uzatılır ancak şu anki süreyi ben talep ettim.

Must Read

spot_img