Ana SayfaGündemRizeArtvin Havalimanı'nda uçak sefer sayıları artırılacak

RizeArtvin Havalimanı’nda uçak sefer sayıları artırılacak

İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan, Rize-Artvin Havalimanı’na perşembe ve cumartesi günleri 1 sabah seferi düzenleniyordu. Bu sayı 2 Haziran’dan sonra sabah ve akşam olmak üzere 2’ye çıkarılacak.

İstanbul Havalimanı’ndan sabah, öğle ve akşam olmak üzere günde 3 sefer düzenlenirken, bu sayı da 1 Haziran’dan sonra gece seferinin eklenmesiyle 4’e yükselecek.

Rize-Artvin Havalimanı’na 2 Haziran’dan itibaren İstanbul Havalimanı’ndan 4, Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan 2, Ankara Esenboğa Havalimanı’ndan da 1 olmak üzere 7 sefer düzenlenecek.

HAVAŞ’ın taşımacılık hizmeti de genişletilecek

İstanbul Havalimanı’ndan, Rize-Artvin Havalimanı’na hafta içi yapılan seferlerde doluluk oranının yüzde 70, hafta sonunda ise yüzde 90’ın üzerinde olduğu aktarıldı.

Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan yapılan seferlerde doluluk oranının yüzde 90’ın üzerinde, Ankara Esenboğa Havalimanı’nda ise doluluk oranının yüzde 60 olduğuna dikkat çekildi.

HAVAŞ’ın taşımacılık hizmetini genişlettiğinin de altı çizilen açıklamada, 1 Haziran’dan itibaren Kalkandere, Kendirli, İyidere ilçe sınırından Rize-Artvin Havalimanı’na servis hizmeti verileceği vurgulandı.

Must Read

spot_img