Ana SayfaGenelEminönü’nde bayram hareketliliği başladı! En çok o alınıyor fiyatlara bakın

Eminönü’nde bayram hareketliliği başladı! En çok o alınıyor fiyatlara bakın

Her yıl bayram öncesi vatandaşların uğrak yeri olan Eminönü’nde alışveriş yoğunluğu başladı. Bayram denilince akla gelen şekerler yerini lokuma bıraktı.

“Eskiye göre şeker soran olmuyor”

Alışveriş için vatandaşları beklediklerini ifade eden Eminönü esnafı Mustafa İğde, “Tezgahlarımızı süsledik müşterilerimizden gelecek olan talebi bekliyoruz. Yoğunluk bugün itibariyle başlar. Genelde vatandaş lokum ve kuruyemişe talep gösteriyor. Eskiye göre şeker soran olmuyor. Lokum fiyatları 50 ile 85 TL arasında değişiyor. Geçen seneye göre lokumun kilosunu 60 TL’ye satıyorduk şimdi ise 85 TL’ye satıyoruz. Şeker ise geçen sene 30 TL’den satılıyordu şimdi ise 50 TL’den satıyoruz. Gelen vatandaş 750 gram ile 1 kilo arasında alıyor” şeklinde konuştu.


“Şu anda ise lokum ağırlıklı satıyoruz”
Bayrama hazırlıkların tüm hızıyla devam ettiğini vurgulayan Eminönü esnafı Mahmut Yıldız, “Şeker, lokum, çikolata yoğun bir şekilde hazırlanıyor. Eskiye göre şekere talep yok. Şu anda lokuma daha çok talep var. Eskiden biz burada 3 ton şeker satardık. Şu anda ise lokum ağırlıklı satıyoruz. Lokum fiyatları 50 TL ile 100 TL arasında değişiyor. Yoğunluk başladı. Gelecek olan müşterilerimizi bekliyoruz” ifadelerini kullandı.

Must Read

spot_img